“HER ARAŞTIRMANIN KENDİNE ÖZGÜ BİR MODELİ OLMALIDIR”
Araştırma belirli veri toplama tekniklerinin kullanıldığı modeller çerçevesinde gerçekleştirilir ve her araştırmanın kendine özgü bir modeli vardır.

“BİR ARAŞTIRMANIN GÜVENİLİR OLMASI İÇİN DOĞRU ÖRNEKLEM SEÇİLMELİDİR”
Araştırma sonuçlarının gerçek bilgiyi yansıtması için proje başında doğru örneklem seçilmelidir. Örneklemdeki en ufak yanlışlık araştırma sonuçlarının yanlış çıkmasına neden olur.

“PROJELERE KATILACAK DENEKLER TİTİZLİKLE SEÇİLMELİDİR”
Araştırmalarımızda en doğru sonuçlara ulaşmak için, sapmayı en aza indirecek özelliklerde denekler seçilir.

“ARAŞTIRMALAR YAPILIRKEN BELLİ MEKANİZMALAR TARAFINDAN KONTROL EDİLMELİDİR”
Araştırmalar sırasında anketörler üçlü kontrol sistemimizle denetlenir. Projenin özelliğine göre süpervizörlerimiz anketör gruplarını yerinde henüz anketler yapılırken denetler. Telefon kontrol ekiplerimiz, anketörler yanlarında iken, yapılan anketlerden rastlantısal olarak bir grubunun, telefon kontrolünü yapar.. Döküm kodlama ekibimiz, kontrol ekiplerimizle beraber, anketlerin içerik ve diğer kontrollerini tamamlar.

“PROJELER ZAMANINDA TAMAMLANMALIDIR”
Her projeyi sizinle beraber hazırladığımız zaman tablosuna göre, kararlaştırılan zaman aralıkları içinde tamamlayıp, sonuçları günügününe teslim ediyoruz.

“ARAŞTIRMA SONUÇLARINA OBJEKTİF VE GERÇEKÇİ YORUMLAR KATILMALIDIR”
Elde edilen bilgileri tüm gerçekliği ile çarpıtılmadan sizlere sunuyoruz.

“GİZLİLİK ESAS OLMALIDIR”
Araştırma bulgularını, yalnızca araştırmayı talep eden kuruluşun yetkilisine sunarız. Elde edilen bilgiler amaç dışı KULLANILMAZ.